2019 – 2020 sezonu yapılanmasında sadece Hedef Jenerasyon takımlarına seçme düzenleyecektir. Diğer yaş gruplarıda seçmeye davet edilmesine rağmen özellikle Genç A ve B takımları ile Yıldız A ve B takımları için Türkiye Şampiyonası hedefi ile yola çıkmaya hazırlanan kulübün bu seçmesinde boy Sınırlaması değil yetenek baz alınacaktır.

Kulübün hedeflerini daha yukarı çekmek için bir seçme yapacağını açıklayan Altyapı Sorumlusu Emre Tural şunları söyledi. “5 yıllık eylem planlamamız kapsamında; 4 sezondur sadece tek tek yaş gruplarında takımlar kurduk. Küçük, Yıldız ve Genç takımlarımızdaki 2 nci takımlar olan alt yaş grubu jenerasyonlarımızı aktif tutabilmek için en az 2 özel ligde ve Federasyon liginde mücadeleyi sürdürdük. Teknik ekibimizin aldığı karar doğrultusunda gelecek sezon devam etmeyeceğimiz sporcuları belirlemeye başladık. Hedef sezonumuz olan 2019 yılına hazır kadrolarımız olmasına rağmen bazı yetersiz kalan pozisyonlara takviye kararı aldık.

Bu doğrultuda takım kontenjanlarımıza göre, hali hazırdaki oyuncularımız dışında;

  • U18 A (2002-2003) takımımıza 2 sporcu,
  • U18 B (2002-2003) takımımıza 7 sporcu,
  • U16 (2004) takımımıza 3 sporcu,
  • U15 (2005) takımımıza 6 sporcu sistemimiz içerisine dahil edilerek kadro oluşumumuzu tamamlayacak ve üzerine kesinlikle oyuncu almayacağız.”

Seçme Parkuru;

-Tam saha Dribbling / Sağ Lay-up / Sol Lay-up / Çift Zamanlı Stop Jump-Shot

  • 3×0 / 2×1 (3lü örme sonu 2×1)
  • Tam Saha 1×1

Beylerbeyi Basketbol

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here