Yaz, çoğu insanın favori mevsimi. Giderek ısınan havanın ve güneşli gökyüzünün tadına varılan bu özel zaman diliminde günlük rutine keyif ve eğlence katacak pek çok spor dalı var. Üstelik bu spor dalları hayata sadece eğlence katmakla kalmıyor; kasları çalıştırarak formu korumayı, sağlıklı ve iyi hissetmeyi de mümkün kılıyor. Peki yaza girerken hangi spor dallarını hayatımıza katabiliriz? Sizin için açık havada yapabileceğiniz yaz için keyifli spor aktivitelerini derledik.

Bisiklet

Havalar ısınmaya başladı ve o çok sevdiğiniz bisikletinizini artık gün ışığına çıkarma vaktiniz geldi. Sahil kenarında ya da ağaçlı orman yollarında uzun ve keyifli bisiklet yolculukları yapabileceğiniz gibi, artık şehir içinde de bisikleti bir ulaşım aracı olarak kullanabilirsiniz. Uygun kıyafetler ve ekipmanla konforlu bir şekilde kullanabileceğiniz bisiklet, aynı zamanda yaza girerken formu korumaya yardımcı olan en önemli spor aktiviteleri arasında yer alıyor.

Koşu

koşu

Koşuseverler için genellikle yaz ya da kış fark etmiyor. Ancak bu spor dalına henüz adım attıysanız, yaza girerken koşmak sizi çok daha iyi motive edebilir. Ne çok sıcak ne de soğuk olan ideal hava şartlarında keyifle koşabilir, uzun ya da kısa parkurlarda direncinizi test ederken formunuzu da koruyabilirsiniz.

Paten

paten

Havalar ısınırken yapılabilecek bir diğer eğlenceli spor da paten kaymak. Hem çocuklar hem de yetişkinler için keyifli bir aktivite olan paten, öğrenmesi de oldukça kolay bir aktivite. Sahilde ya da yürüyüş yollarında uygun bir paten modeliyle paten kaymaya başlayabilir, eğlenirken tüm kaslarınızı çalıştıran bu spor sayesinde yaza çok daha güçlü ve formda girebilirsiniz.

Tenis

Havaların düzelmesiyle birlikte açık havada yapılabilecek en etkili ve keyifli spor dallarından biri de tenis. Yaza girerken pek çok semtte bulabileceğiniz tenis kortlarında tenis oynamaya başlayabilirsiniz. Alacağınız bir kaç profesyonel tenis dersinden sonra uygun kıyafet ve kaliteli bir tenis raketiyle tenis dünyasına hızlı bir giriş yapmanız mümkün.

Tempolu Yürüyüş

Güneşli bir havada yapılabilecek en masrafsız ve keyifli aktivitelerden biri de tempolu yürüyüş. Yaz yaklaşırken, uygun bir yürüyüş ayakkabısı ve kıyafet ile ormanda veya şehirde uzun soluklu yürüyüşlere çıkabilir, tempolu yürüyerek hem sağlığınızı hem de formunuzu koruyabilirsiniz.

Kaynak: Decathlon

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here